Popular Tags:

Ucelený přehled bylinných tinktur

1 března, 2021 at 4:39 pm

Krátké shrnutí všech vyrobených tinktur

Pro přehlednost jsem všechny dosud vyrobené tinktury sepsala do jednoho odstavce. Napočítala jsem aktuálně 21 druhů (včetně gemmoterapie).

Aktualizováno 4. února 2021

Dobromysl obecná

Heřmánek pravý

Hloh obecný

Jitrocel větší

Lichořeřišnice větší

Máta

Meduňka lékařská

Měsíček lékařský

Ostropestřec mariánský

Sléz

Šalvěj lékařská

Šípková růže

Třapatka nachová

Třezalka tečkovaná

Arónie – Černý jeřáb gemmoterapie (pupeny)

Bříza – gemmoterapie

Lípa – gemmoterapie

Líska – gemmoterapie

Maliník – gemmoterapie

Ořešák vlašský – gemmoterapie

Ostružiník – gemmoterapie

Třezalka tečkovaná – gemmoterapie

A je to tady! Můj vlastní e-shop.

2 června, 2020 at 5:58 pm

Stálo mě to trochu úsilí, trochu času a e-shop na moje výrobky přírodní kosmetiky je na světě. Děkuji tímto svému muži za odbornou konzultaci a pomoc. Pro někoho je tvorba e-shopu otázkou pár hodin, někdo by se do toho sám nespustil. Já to riskla. Nemám těch výrobků přeci nekonečně mnoho  🙂 

Nakoupit můžete zde.

Bříza a její pupeny

19 dubna, 2021 at 12:29 pm

pupeny břízyMacerace zahájená

Často se stává, že člověk pochopí, až když si sám vyzkouší. Já už zkoušela mnohokrát, takže vím 🙂 Nasbírat např. 100 g pupenů břízy je opravdu jen pro trpělivé. Trvalo to několik dní…pěkně jeden pupen za druhým, jedna bříza za druhou. Navíc tak, aby to stromy nepoznaly. Maximální teplota 3,5 °C, ruce naprosto zkřehlé. V nohách několik km. No a pak už jen rozmělnit a naložit, protřepávat a čekat.  Konečná tinktura k použití bude hotová nejdříve za 3 týdny. A k čemu je vlastně dobrá? Můžete vyzkoušet, určitě ji budu mít dostatek.

Tinktura z pupenů (gemmoterapie) má široké pole působnosti. Je vhodná na záněty trávicího ústrojí, zánět slinivky či sleziny, na oběhové ústrojí – rozpouští cholesterol, vliv na ledviny…je základní pročišťující prostředek – drenáž, přirozená obranyschopnost – odolnost, přispívá k normálnímu trávení – detoxikaci, normální funkce močových cest – ledviny, normální stav kloubů. Je prostě úžasná. Informace k dalším tinkturám naleznete zde.   

Edi Naturalis v kamenných obchodech

2 března, 2021 at 4:40 pm

Edi Naturalis – přírodní kosmetika z Beskyd

Hledáte výrobky Edi Naturalis v kamenných prodejnách a nemůžete je najít? Chtěli byste vyzkoušet nějaký vzorek této přírodní kosmetiky z Beskyd a nevíte kde?  Zde je přehled měst a konkrétních prodejen, aktualizován k 19. 1. 2021. 

BRNO – Friendly place, bezobalový obchod https://www.facebook.com/friendlyplacebrno 

BRNO – Place Store, Moravské nám. https://www.placestore.cz/prodejny/ 

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Place Store, Česká https://www.placestore.cz/prodejny/

FRENŠTÁT pod RADHOŠTĚM https://www.facebook.com/kredenc.frenstat/

FRYČOVICE – farma Kublak https://www.farmakublak.cz/ , https://www.facebook.com/farmakublak

FRÝDLANT nad OSTRAVICÍ – Beskydy bez obalu https://www.facebook.com/beskydybezobalu/

HAVÍŘOV – “U moudré kozy”, Národní třída https://www.facebook.com/umoudrekozy

OSTRAVA – CVRK Ostrava s.r.o., Vojanova https://www.cvrk.cz/obchody/

OSTRAVA – Poruba, Alšovo náměstí 691/4 https://www.biokosiky.cz/Nase-prodejna-a5_0.htm

TÁBOR – Place Store, Pražská https://www.placestore.cz/prodejny/

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Place Store, https://www.facebook.com/placestoreuh

Třapatka nachová – ECHINACEA PURPUREA

9 února, 2021 at 5:55 pm

Třapatka nachová (ECHINACEA  PURPUREA)

S touto květinkou – bylinkou jsem se trošku trápila. Nějak jsem ji nemohla najít to správné místo pro její kvalitní růst. Dopadlo to samozřejmě dobře, jinak by tinktura nebyla na světě. Sbírá se květ, listy a kořen. V kořenu je účinných látek nejvíce. Ten jsem také zpracovávala do svých tinktur. Tinktura je výborná na podporu imunity – má schopnost podpořit činnost bílých krvinek. Užívá se i preventivně. Likviduje viry, plísně, bakterie, je tedy vhodná při boji s virózou, chřipkou či angínou. Účinná je i vně. 

Zdroj: ČT – Kouzelné bylinky, Herbář léčivých rostlin – Janča, Zentrich.

Konec nebo začátek?

14 prosince, 2020 at 6:05 pm

Konec projektu a začátek další práce

Milí přátelé, milí startéři, je to tady. Konec jednoho a začátek něčeho dalšího. Dnes (14.12.2020) byl ukončen můj projekt na STARTOVAČI a jak asi již mnozí víte, máááááááááááme TO. Jupííííí. Společnými silami jsme dosáhli na 100 % (vlastně přesně na 105 %) a projekt byl tím pádem úspěšný. Je to nádhera, paráda, skvělá práce! Moc všem děkuji. Bez vaší podpory bych ničeho nedosáhla. Celkem je vás 81. 81 startérů přispělo na můj projekt a já smekám a klaním se a ještě jednou děkuji.

Průběžně vás budu informovat, jak jsem s vašimi vloženými penězi naložila, jak se vše vyvíjí dále. Tak tedy, vzhůru do další práce….za chvíli je tady JARO :).

Podávám ruku přírodě, pomůžete mi i vy?

3 listopadu, 2020 at 8:37 am

Můj projekt na STARTOVAČI

Výzva pro tebe – staň se startérem. I já občas podpořím nějaký pěkný záměr. Teď  je to jinak, jdu s kůží na trh sama za sebe. Představuji vám svůj vlastní projekt a budu moc vděčna za jakoukoli finanční podporu z vaší strany. Všem, kteří mi fandíte, znáte i neznáte již předem děkuji za pomoc a přispění. Stačí i malá částka, která ve finále může rozhodnout o uskutečnění tohoto záměru.

Podaří-li se mi shromáždit minimálně 🙂 100 % z cílové částky, je splněno. Pro vás to pak znamená, že k vám “přijde” odměna, kterou jste si za svůj příspěvek vybrali. Lze přispět i bez nároku na odměnu a částkou, kterou si sami zvolíte. Je to jen a jen na vás.

Přispěním jakékoli částky mi pomůžete k zakoupení malého stroje na obdělávání půdy. Ten potřebuji k tomu, abych zvládla dotáhnout první (základní) krok do zdárného konce. Další kroky již budou na mě samotné. Podrobnosti se dočtete v projektu.

 

 

Článek o mě…

2 listopadu, 2020 at 12:46 pm

… už se to ví 🙂

Kdo si koupil zpravodaj města Frenštátu p. R. v září, už si o mě vše přečetl. Kdo ne, může mrknout zde. Nejvíce mě ovšem pobavila ta hlína v rožku stránky 🙂 To je taková upoutávka, že nelžu, a že jsem s hlínou teď velká kámoška 🙂

(ještě pozn. k článku – “děkuji Romi”)

 

Kupte si časopis BYLINKÁŘ

2 července, 2020 at 12:39 pm

Rozhovor: Snad letos vykvete růže 

Právě vyšel časopis BYLINKÁŘ. Chcete se o mě a mé práci dozvědět více?  Kupte si časopis BYLINKÁŘ, dvojčíslo červenec – srpen 2020 právě vyšlo. Děkuji tímto za rozhovor, který pro tento časopis napsala Barbora Fialová. Věnovali mi tolik stran 🙂 jůůů 48- 53. To je krásné. Mimochodem,  v časopise je moře zajímavostí nejen o bylinkách, ale i o léčivých houbách z českých lesů nebo rozhovor se včelařkou z podhůří Krkonoš. Neváhejte. 

Rose centifolia

22 června, 2020 at 7:44 am

Rok za rokem plyne, roční období se střídají a mění se jejich průběhy. Jeden týden nevíte, co sbírat a sušit dřív, druhý týden zase čekáte, když už přestane pršet a rostliny osuší slunce. To je příroda, to je život a je potřeba s tím pracovat tak, jak to přichází. Čekám tedy, až přibudou další květy Růže stolisté (Rosa centifolia) určené pro můj sběr. Růže dříve tak obvyklé na zahradách v naší zemi, přesto, že její původ se zdá být Kavkaz a Malá Asie.  Je úžasná, léčivá, voňavá a trnitá. Používá se např. k výrobě růžového oleje. Právě mi doma kvete můj nový produkt 🙂 Těším se.