Menu Zavřeno

Můj příběh

 

Můj příběh začal pod Kazničovem. 

Jmenuji se Edita Zdražil Golová,  bydlím v BESKYDECH, v malé obci (osadě), “téměř” na samotě u lesa, pod Kazničovem.

První seznámení s bylinkami

Tak to je  opravdu historie. Co historie, pravěk to je :). Jako malá jsem bylinky sbírala, protože to po mě bylo požadováno. Musela jsem. Už tehdy jsem ale přišla na to, že sbírání a hledání může být krásný relax, pohoda a především klid. Doma jsme chovali drůbež a s každým jarem přicházely mláďátka. Babička jim do krmení často přidávala  nějakou bylinu –  kopřivy, řebříček a jiné volně rostoucí dobroty. Kopřivy sbírala často sama, já měla za úkol chodit pro ty ostatní. Usedla jsem si do vysoké trávy, sbírala řebříček pro malou drobotinu a věděla jsem, že mě v tu chvíli nikdo nevidí. Nikdo.

Klid a harmonie

Jak už víte, z počátku mě tato povinnost nebavila. Pak jsem ale zjistila, že čas při sběru byl najednou jen můj, jen pro mě.  Byla jsem v klidu a v harmonii s přírodou. Občas jsem si jen tak lehla do trávy a koukala na oblohu, na mraky, na les. Brala jsem tu přítomnost přírody jako úplnou samozřejmost. V dětství člověk bere mnoho věcí  jako samozřejmost. Čas plynul já vyrostla. Bydlela jsem v jednom městě, pak zase v jiném a stále mi něco chybělo. Pak mi to konečně došlo. Příroda! Chybí mi příroda! Její dotek, její každodenní přítomnost… její klid.

Čas plynul….

… a já potkala někoho, kdo chtěl “TU STEJNOU” přírodu sdílet se mnou. A když tak čas zase plynul, přišel (kdo ví, kde se vzal) ten správný okamžik. Okamžik, kdy jsem si uvědomila mnoho věcí. Ať už to byl vztah k sobě, k lidem, k přírodě, k celé planetě.

Základními kameny, pro mé hlubší znalosti o bylinkách, byly knihy. Vlastním jich docela hodně. Některé jsem si půjčila i v knihovně. Co jsem nenašla v knihách, bylo potřeba doplnit jinak.  Absolvovala jsem školy, kurzy, workshopy i odborné konference, abych své znalosti zdokonalila. Nechyběly mezi nimi ani “Základy AROMATERAPIE“. Bylinky, které používám pro výrobu schválených kosmetických výrobků jsou certifikované, nezávadné, ve skvělé kondici. Já bych řekla BIO :), i když oficiálně jsem o tuto značku nepožádala. 

Pak už jsem jen vyráběla, zkoušela míchat vůně a hledala správné kombinace. Při tvorbě obalu jsem se inspirovala folklórem, který byl a  je součástí mého života na Valašsku. 

A proč BylinyBeskyd?

Jsem z Beskyd (a jsem tomu moc ráda) . Současně se tímto názvem dá zastřešit vše, co dělám. Úplně první výrobky byly masti z léčivých bylin a kořenů. Následně jsem začala vyrábět tinktury z bylin a pupenů. K výrobě přírodní pleťové kosmetiky, kterou najdete pod značkou Edi Naturalis (Edi = není jen začátek mého jména, ale takto mě oslovují moji kamarádi a naturalis = překlad z latiny “přírodní”) mě přivedly především moje úžasné, milující a milované dcery. 

Člověk nikdy neví, kam jeho kroky povedou dále. Co vím ale jistě, že láska a pevné spojení s přírodou, rostlinami a bylinkami mi zůstane natrvalo.

A teď je čas nakoupit a vyzkoušet některý z výrobků přírodní kosmetiky Edi Naturalis. Kosmetiky, kterou jsem vyrobila právě pro vás.